Kuva: Miika Heinonen




Tero-Petri & Korvaamattomat
Loiriplukari





Liput:
Lippu.fi à 14,5€ (+tilausmaksu 1,5€) (kortti, verkkopankkimaksu,
MobilePay, Apple pay, Google pay ja Paypal).
Cluby-appi 13,5€ (+tilausmaksu 0,5€) (vain korttimaksu).
Ovelta 15€, mikäli jäljellä.

Ovet klo 20:00
Live klo 20:30
K18





Keikan jälkeen:
DOWN: DJ Jodi Wild
UP: DJ Teoysi





Vapaa pääsy klo 22:30 alkaen.
Onnentunti klo 22:30-23:30 (skumppapullo 18€ ja hanaolut/-siideri 5,5€).





Tero-Petri & Korvaamattomat palaa keikkatauolta syksyllä 2025 tuorein soinnein. Yhteen uudistettua sointia kuullaan ensimmäistä kertaa livenä Turun Dynamossa 14.11. Samalla juhlistetaan Tero-Petri Suovasen 30-vuotista levylaulajan uraa. Syyskuussa 2025 tulee kuluneeksi kolme vuosikymmentä Limonadi Elohopean Trukilla yli vaikeuksien -albumin julkaisusta.





Korvaamattomien kokoonpanoon on liittynyt viulua ja buzukia soittava Tomi Rikkola, jonka mukaantulo on virittänyt orkesterin entistä orgaanisempaan ja kolisevampaan suuntaan. Luvassa on tunnelmallista musiikkia, joka kutsuu kuulijan hiipien tanssiin.





Tero-Petri on työstänyt uutta materiaalia yhdessä Korvaamattomat -yhtyeensä kanssa. Sävellys- sekä sanoitusvaiheessa Tero-Petrin apuna on ollut Se-yhtyeestä tuttu Jari “Yari” Knuutinen, tarjoten sparrausapua ja uusia näkökulmia. Yhtye on aloittanut tänä syksynä uuden albumin äänitykset tuottaja Kaj Mäki-Ullakon johdolla.





Keikoilla kuullaan tasapainoinen läpileikkaus uutta ja vanhaa Tero-Petri-musiikkia koko uran varrelta. Ennen syksyn keikkoja julkaistaan ensimmäinen single, joka antaa esimakua entistä intensiivisemmästä soundista. Kokopitkä albumi ilmestyy vuoden 2026 aikana.





Koe Dynamon yöt luonnollisessa ympäristössä Loiriplukarin keikalla





Myös Loiriplukari alias Kalle Taivainen tarjoilee uusia kappaleita ja vanhoja vitsejä 14.11. Turun Dynamossa. ”Rodos” on Loiriplukarin viides albumi ja se ilmestyy loppusyksystä. Sitäkin mutustellaan marraskuussa.